Fundacja im. Grupy Operacyjnej "Śląsk" 1939


Dołącz do nas: www.facebook.com/GOSlask1939

Święto Wojsk Radiotechnicznych i krzyż pamiątkowy "Zwycięzcom 1945"

W piątek (11.10.2013) członkowie GRH - G.O. "Śląsk" wzięli udział w ogólnopolskich obchodach Święta Wojsk Radiotechnicznych w Radzionkowie. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie "Radar" wraz z UM Radzinków.

Okazją do organizacji obchodów święta w Radzionkowie było 40 lecie powstania w tym mieście posterunku radiolokacyjnego (działającego do dzisiaj) i 5. rocznica działalności Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników „Radar”.

Uroczystości poprzedzone mszą święto i przemarszem przez miasto odbyły się przed centrum kultury, gdzie nastąpiła uroczysta odprawa pododdziałów 3. Wrocławskiej Brygady Radiotechnicznej. W tym czasie nad miastem przeleciała para myśliwców F-16.

Po przemówieniach nastąpiło wręczenie odznaczeń. Kombatancki krzyż pamiątkowy "Zwycięzcom 1945" został wręczony m.in. jednemu z członków naszej grupy kol. Adamowi Pilarskiemu w uznaniu zasług jakie nasze środowisko włożyło w upowszechnianie i utrwalanie historii walk wyzwoleńczych 1939-1945. W jego imieniu odznaczenie odebrał Piotr Skupień, szef grupy. Uroczystości zakończyła defilada i występ artystyczny zespołu "Mały Śląsk".

Autor zdjęcia: Przemysław Kałuski

Nasi członkowie zaprezentowali stanowisko łączności wraz z rkm-em wz, 28 na podstawie polot. tuż obok prezentowanej przez współczesne WP najnowszej stacji radiolokacyjnej. Podczas wydarzenia prezentowały się też inne organizacje paramilitarne.


Współpraca: