Fundacja im. Grupy Operacyjnej "Śląsk" 1939


Dołącz do nas: www.facebook.com/GOSlask1939

Warta stanie na cmentarzu wojskowym w Katowicach

W Dzień Zaduszny, 2 listopada (niedziela) br. od godziny 10.00 na cmentarzu wojskowym przy ul. Meteorologów w Katowicach członkowie GRH – G.O. „Śląsk” wystawią wartę honorową w mundurach przedwojennego Wojska Polskiego.

Od ponad roku członkowie GRH – G.O. „Śląsk” zbierają informacje na temat miejsc pochówku żołnierzy Wojska Polskiego. W tym okresie odwiedzili szereg cmentarzy zlokalizowanych na Górnym Śląsku, Zagłębiu Dąbrowskim i w wybranych miejscach na szlaku bojowym Armii „Kraków”. Za każdym razem przeprowadzane były prace porządkowe i zapalane znicze.

Cmentarz wojskowy w Katowicach jest miejscem szczególnym. Pochowani są tutaj żołnierze Wojska Polskiego z okresu międzywojennego, powojennego, a także żołnierze różnych narodowości wzięci do niewoli podczas I wojny światowej. Znajduje się tutaj również kilka grobów żon oficerów Wojska Polskiego. To jedyne tego typu miejsce w centrum naszego regionu. Wystawiając wartę honorową chcemy o nim przypomnieć i zachęcić do odwiedzin i zapalenia zniczy również tutaj.


Współpraca: